fbpx

הבגידה של אשתו פגעה בתפקוד המיני שלו.

היא בגדה בו ומאז האיבר שלו לא תפקד.

"אשתי בגדה בי. לפני שנתיים התחלתי להרגיש שמשהו שונה בה, שהיא מתנהגת אחרת, וחשדתי שהיא בוגדת בי. שאלתי אותה, דיברנו על זה והיא מיד הכחישה".

ככה א' (הפרטים שמורים במערכת) שיתף אותי בפעם היחידה כשהגיע אליי לקליניקה שלי.

"הלכתי עם האינטואיציות שלי ולא ויתרתי. חשבתי על דרכים שונות איך לבדוק את זה, ואז יום אחד היא השאירה את הנייד שלה בלי השגחה. תמיד הייתה לוקחת אותו איתה לכל מקום, והנה הוא היה חשוף מולי. ניגשתי לנייד ופתחתי אותו. התחלתי לדפדף בהודעות הווטסאפ שלה ואז נתקלתי בזה".

הוא התחיל לנשום קצת יותר בכבדות, מעט מזיע במצח. 

אומרים שקיימות 3 מכות קשות לאדם – מוות, מחלה וגירושין. בגידה הינה אחת העילות לגירושין. מי שתפס את בן/בת הזוג שלו בוגד, זוכר את רגע הגילוי. זוכר מה זה עשה לו בגוף, ויש אפילו המתארים זאת כך:

  • "זה היה כמו גולה שנתקעה לי בגרון";
  • "זה היה כאב חזק לבטן";
  • "הרגשתי שמישהו חובט לי בפרצוף";
  • "עלתה לי תחושה שבא לי להקיא מיד";
  • "חטפתי בשנייה כאב ראש עצום";
  • "היה לי מן צפצוף באוזן, לא שמעתי אחר כך כלום".

ועוד ועוד. יש הטוענים שזו ממש טראומה. א' חווה את זה בעצמו, ולמרות שזה היה לפני שנתיים, הוא זוכר את הרגע כאילו קרה עכשיו. 

"תשמעי, זה לא פשוט לי כל הענין הזה, פשוט מאז עברו שנתיים ואני ממש מתוסכל".

  • "בוא רגע נחזור לרגע בו ראית את ההודעה".

כמאבחנת חשוב לי מאוד לשים לב לפרטים, לוודא שאני מדייקת את השורש שיש לנקותו. לכן, גם אם זה היה פחות נעים באותו רגע, ידעתי ששחזור רגע הגילוי יביא אותו להחלמה.

"ראיתי את ההתכתבות שלה עם גבר זר. הבנתי מתוך זה שהיא מקיימת איתו יחסי מין".

הוא השפיל מבט.

  • "א', חשוב לי לדעת איך הרגשת באותה שניה שקלטת את זה, שקלטת שהיא בוגדת בך".

"ואוו, זה היה כמו חץ, כמו מכה".

זהו זה. זה מה שהייתי צריכה. הוא המשיך לספר שהוא הראה לה את זה, הוכיח אותה, התעמת איתה, אך אני כבר ידעתי מה עליי לעשות בטיפול מולו. הספיק לי להבין איך הרגיש באותה שניה קריטית. ואת התחושה הזו, שגרמה לו לסירוס – אני אנקה ואשנה. 

אותה שניה שצרבה את התחושה בגוף נקראת על פי "רפואת על – Meta Medicine" בשם UDIN.

זה אירוע שמשאיר חותמו וחורץ גורלות. 

U- Unexpected

D- Dramatic

I- Isolating

N- No strategy

כלומר, החוויה הזו, השנייה הזו, הגילוי, השוק – מביאים את האדם לחוות משהו לא צפוי, דרמטי, מבודד ושאין אסטרטגיה/תכנית מולו בו ברגע. הגוף נכנס למצב חירום, כל המערכות נאספות להתמודדות מול המצב הזה. ה- UDIN הוא בסיס לכל מחלה, ובמקרה הזה- לבעיה בתפקוד המיני. 

"את חייבת לעזור לי. אני כבר חייב לפתור את זה. מאז שהוכחתי אותה יצאתי מהבית, התחלנו תהליך גירושים, ואני התחלתי להיפגש עם נשים. הענין הוא, שבזמן האקט הכל בסדר, עד הרגע שאני חודר. כשאני בא לחדור – בשנייה איבר המין שלי נופל. נופל! וזהו! לא מגיב יותר, לא משנה מה עושים".

ביקשתי שיעלה על מיטת הטיפולים. לקחתי אותו למסע לתת מודע שלו, לאותו אירוע, לאותו רגע ספציפי שפתח את הטלפון, בדק את ההודעות שלה וגילה את זה. הוא שיחזר את האירוע. נתתי לו להרגיש את מה שקורה שם, את התחושות שעולות וצפות. עשינו ניקוי ויצרתי מהלך בו אני מחזירה לו את הבטחון.

עם סיום התהליך ביקשתי שב-48 השעות הקרובות לא יבוא במגע עם אישה, לא יאונן, ויתן לדברים להיטמע.

אחרי 48 שעות יצרתי עימו קשר. הוא סיפר לי שהוא מרגיש בסדר וציית לבקשתי לא לבוא במגע. ביקשתי שאחרי הפעם הבאה שהוא ייפגש אינטימית שישתף אותי איך היה.

התשובה לא איחרה לבוא והיא מרגשת ביותר.

הוא כתב לי שנפגש עם ידידה והוא מבסוט כי הכל תקין וחזר לתפקד. בכתיבה הוא היה כל כך נרגש, אפשר היה ממש להרגיש את השמחה שהציפה אותו.

חזרה לו הזקפה, חזר לו הבטחון, הדימוי הגברי שלו חזר לאיתנו.

הנה תגובתו –

שלומית וולפין

דיסקרטיות מעל הכל

גלה קורסים שיעזרו לך

אשמח לדבר איתך ולהתאים את סוג הטיפול הנחוץ עבורך