fbpx

הקשר בין פטיש (Fetish) לתפקוד המיני

הקשר בין פטיש (Fetish) לתפקוד המיני

מהו פטיש Fetish?

מה הפטישים הנפוצים?

איך נגרמים?

איך תתקשר את הפטיש שלך עם בת הזוג?

למה פטיש גורם לבעיות בתפקוד המיני?

איך מגשרים?

האם ניתן להנמיך עוצמות?

בתחום הפסיכולוגיה והסקסולוגיה, המונח פֶטִישִׁיזם מתאר משמעות מיוחדת שאדם נותן לגורם כלשהו, בעיקר על רקע מיני.

האדם משיג הנאה מינית על ידי חפץ דומם או איבר גוף של אותו אדם שאינו רגיש לגירוי מיני.

הרבה גברים חשים שמשהו לא בסדר אצלם, או יותר נכון בהקשר למיניות שלהם, בגלל שיש להם פטיש מיני. החברה שלנו מרבה להשתמש במושג הזה באופן שלילי או כתופעה לא חיובית, כשבמציאות כל מה שזה אומר זה שהאדם שמולנו בעצם מקבל ריגוש מיני מדברים ספציפיים שעושים לו את זה.

הפטישים הנפוצים ביותר הם פטיש לכפות רגליים ונעליים. שיער, בגדים תחתונים, נעליים, מוצצים, מקלחות זהב (השתנה), בקבוקי תינוקות, מבנה גוף (למשל נשים שמנות), חזה, ישבן, בשמים, קשירות, עקבים והפלקות לישבן, בגדי עור. גם מציצנות היא סוג של פטיש. כמובן שעל מנת לא לעבור על החוק יש לדעת איך והיכן ליישם זאת.

הסיפוק והריגוש מגיעים תוך מישושו, הרחתו, נישוקו, טעימתו, הסתכלות עליו ואוננות תוך מגע בחפץ או הסתכלות על החפץ או באיבר הגוף.

פטיש כאמור לא חייב להיות חפץ. פטיש יכול להיות מעשה מסוים, פנטזיות, פעולות שמעלות את העוררות המינית של האדם.

אדם בעל פטיש מבקש לעיתים משותפו ליחסי המין לענוד את החפץ בזמן האקט המיני. אדם בעל פטיש מבטא לא רק הנאה משימוש בחפצים, אלא החפץ משמש עבורו באופן מובהק לשם עוררות מינית.

לרוב, אין כל נזק בפטישיזם. לעיתים נדירות קורה שהאדם עלול לבצע פריצה, גנבה או תקיפה כדי להשיג את החפץ הדרוש. לכן אפשר לדרג סגנונות שונים מהקל לכבד.

במקרים האלו הריגוש והמתח שבמעשה הפשע מחזקים את הריגוש המיני ולפעמים הם הפטיש עצמו.

במקרה שכזה לפריט עצמו יש חשיבות מועטה, או שזו הדרך היחידה שבה האדם יכול לממש את הפטיש שלו.

יש אנשים שלהם פנטזיות מיניות מוזרות שהם לא יודעים איך לממש, בעיקר בגלל הפחד להרתיע את הצד השני.

כן אפשר להגיע למימוש בדרכי נועם.

יש מי שמייחסים לפטיש את הצד הלא נעים בו, וזה מרגיש להם כמו לחשוב למשל על רגליים מסריחות, או בגדי עור צמודים ולא נוחים למשל.

יש סיכוי לא רע שלחלקינו יש פטישים שאנחנו לא מודעים אליהם, לא מעזים להגשים אותם ולא יודעים איך קוראים להם בכלל.

לכן גם לא יודעים איך לתקשר את זה במיטה באקט המיני.

איך כן מתקשרים?

אם עקבים גבוהים עושים לך את זה, אז אפשר לבקש מהפרטנרית לבחור את הנעליים שהיא תנעל לדייט הבא שלכם. בהמשך, כשאתם מגיעים לשלב האקט המיני, תבקש ממנה להישאר עם הנעליים. דברים מהסוג הזה יכולים לעזור לך להנות מהפטיש בצורה שהיא לא מרתיעה.

כפות הרגליים ובהונות הרגליים הן חלקי הגוף בין ה- מעוררי תשוקה.

הפטיש הזה לא מרתיע במיוחד, היות והוא מתייחס לחלק מהגוף של הפרטנרית ולא לחפץ. הדרך הטובה ביותר לממש את הפטיש היא להציע לפרטנרית עיסוי בכפות הרגליים, ככה כל הצדדים יוצאים מרוצים. תמצא אף שכחלק מהאקט המיני, בו אתה מנשק, מלקק, מוצץ ואף נושך קלות את בהונות רגליה – יכול לענג אותה ואף להטריף אותה.

פטיש לישבנים נתפס כדבר טבעי, היות ובני אדם – גברים ונשים כאחד, נמשכים לחלק הגוף הזה ממילא.

בגלל שרוב האנשים יכולים להבין משיכה לישבנים, זה הפטיש שהכי קל ליישם במערכת יחסים. אחת מהדרכים, למשל, היא לקיים יחסי מין בתנוחת דוגי או כל תנוחה אחרת שמאפשרת גישה ישירה לישבן של הפרטנרית. כדאי לבחון בהדרגה מה הצד השני מוכן לנסות ואז לבדוק את הגבולות.

אפשר להציע הפלקות קטנות, אפשר להציע רימינג (ליקוק). ליטוף לא שוללת ולחלוטין נישוק ואף נשיכות קלות. עיסוי ישבנים בהחלט אף הוא עומד על הפרק.

אותו הדבר לגבי קשירות וכל פטיש אחר. יש לפתח גישה שהיא רכה בתחילה כדי להגיע להסכמה ושיתוף פעולה.

איך נוצר פטיש?

לרוב, מדובר בקשר שנוצר בגילאים צעירים יחסית, בין אובייקט מסוים לגירוי ועוררות מינית.

איך זה פוגע בתפקוד המיני?

כאשר זה מנהל אותך, זה פוגע באופן כללי באורח החיים השיגרתי שלך.

אפשר לראות זאת כבעיה רק כאשר אתה מבין שיש כאן פגיעה בתחומי חייך, כאשר זה פוגע בתפקוד התקין.

זה כן כולל גם פגיעה באורח חיי המין שלך.

אתן כמה דוגמאות על מנת שתבינו את ההשלכות.

גבר שיש לו פטיש לכפות רגליים – יכול להסתדר כשהוא מנשק לה ומלקק קלות ואף מלטף ומעסה. ברמה הגבוהה יותר זה גבר שמבקש לשפשף את איבר מינו על כפות הרגליים. יש מי שאין להן בעיה לזרום עם זה. אך נשים שלא אוהבות את כפות רגליהן, מתביישות בהן, רואות בהתעסקות הן משהו לא נוח, אולי אף מסיח – זה יכול ליצור חומה. כי אותו גבר זקוק לאינטראקציה עם כפות רגליה. ולכן כשהוא לא יוכל לממש את הגירוי שלו ואת סיפוקו, זה עלול לפגוע לו בהנאה ואף לערער את התפקוד המיני. אם גבר מקבל זקפה מהתעסקות בכפות הרגליים ואינו נענה מהפרטנרית בענין זה – הווה אומר דרשני.

יש פטישים שמתהווים תוך כדי מערכת יחסים, יש מי שבאים עם הפטיש לתוך מערכת חדשה. יש מי שזה מתעצם להם תוך כדי. אתן דוגמה על קשר שנמצא באתרי הכרויות ומודע לפטיש שלו לכפות רגליים. יש מי שיציפו זאת כשנכנסים למיטה תוך די התעסקות קלילה עד הבנה מה העומק אליהם יוכלו להגיע. יש מי שיציפו זאת בדייט, ויש מי שישאלו בבירור כבר בטלפון אם היא מוכנה לזרום איתו בענין הזה. כלומר יש גברים שלא מבזבזים זמנם, אלא ניגשים תכל'ס. יש כאלו שאף רושמים זאת בפרופיל שלהם.

כשאין סנכרון בין בני הזוג על תיקשור היחסים כולל הפטיש, זה יכול להציף בעיות בתפקוד במיטה. יש מקרים בהם לבנות הזוג לא מפריע לשתף פעולה, אך במקרים שנחשבים ליותר קיצוניים ופחות הולמים שיגרת יחסי מין – זה בהחלט יכול לפגוע בהתנהלות בין בני הזוג.

 

שלומית וולפין

דיסקרטיות מעל הכל

גלה קורסים שיעזרו לך

אשמח לדבר איתך ולהתאים את סוג הטיפול הנחוץ עבורך