fbpx

לך תבין אישה

הרבה הלצות קיימות בכל הקשור להבדל בין גברים לנשים, לאיך גבר לא מבין אישה ואיך אישה לא מבינה גבר.

מכיוון שאני עוסקת במיוחד בטיפול בגברים, מאמר זה מופנה אליכם מתוך הרצון לתת לכם כלים להגיע בדרך קלה יותר למחוזותיה של האישה.

אך קודם ולפני הכל- יש להגיע לראש וללב שלה.

נדיר למצוא נשים שאצלן זה בום-טראח. שהן מוכנות לעזוב הכל כאן ועכשיו (ילדים, כביסה, טלפון לאמא, מפגש חברות, תור למספרה, בניית ציפורניים…) ועכשיו להתמסר אל בין רגלייך.

מתוך כך שתבין כיצד אישה חושבת ומתנהלת, תדע כיצד לגשת אליה, לגרום לה לרטט בליבה ולהגביר אצלה את התשוקה.

אז אחד הדברים החשובים שיש להבין זה שאישה חושבת לא רק במונחים של סקס פיזי, אלא גם סקס מנטאלי. היא זקוקה לגירוי. שתדבר אליה, שתראה אותה, שתשים לב לדברים מסוימים בה או שהיא עשתה, ושתתקשר את זה איתה.

היא צריכה להירטב דרך המוח והלב, ואז היא תהיה מוכנה לך.

בואו נתחיל בחיצוניות – כלומר המראה הפיזי של האישה. יש נשים אשר מאוד שיפוטיות כלפי המראה שלהן.

לא תמיד סביר למצוא אישה שתביט במראה ותגיד – "אני אוהבת כל מילימטר בגוף שלי". ושהיא עוד תאמין לזה!

תמיד תמיד יהיה משהו שיפריע לה. זה יכול להיות קשור למשקל, לגודל הישבן, לחזה – עומד/נופל/יפה/גדול/קטן, זה יכול להיות קשור ל-איך יושבים עליה הבגדים, אם גילחה את שיערות הרגליים ועוד מלאאאאאא. גם אם היא לא מביעה זאת בפניך, לבטח זה נושא לדיון מול חברותיה או אחיותיה.

יש נשים אשר עסוקות בדבר הזה כל רגע במהלך היום שלהן. החל מהשנייה שהן פוקחות את העיניים (יש הרצות מיד להתאפר שחס וחלילה לא יראו איך הן נראות בלי איפור) ועד זמן שינה.

יש ששעות ניצבות מול ארון הבגדים וכל מה שישימו עליהן לא ירגיש להן טוב עם זה. כן כן.

יש נשים אשר כל היום עסוקות באוכל – מה להכניס לפה/זה משמין/זה בריא/זה יגדיל לי את התחת/זה יעשה לי גזים (וחס וטפו מלהפליץ, כן…)/הבטן מתנפחת לי/כמה קלוריות אכלתי… ועד שהן כבר אכלו ונהנו, חלקן מתחילות עם רגשות האשם.

יש כאלו שאם לא גילחו את שערות הרגליים הן ייצאו עם מכנס ארוך בקיץ אפילו לים או בכלל לא יצאו מהבית.

עד כדי כך.

יש נשים שמתבאסות משערה לבנה חדשה שצצה, קמט חדש, או שהציפורניים שלהן לא לשביעות רצונן.

הן כל כך טרודות בזה, שחלקן אפילו לא מאמינות שכל ה"חבילה" הזו יכולה בכלל להיות נחשקת.

ההתעסקות הזו קשורה כבר לרוב לעניין של קבלה ואהבה עצמית, אבל זה לא התפקיד שלך להיכנס לזה.

וכשאתה נכנס לתמונה, עולות בפניה דילמות ומחשבות אינספור.

– הוא אוהב את מה שהוא רואה?        

– זה באמת מוצא חן בעיניו, או שהוא רק רוצה להכניס אותי למיטה?        

– הוא סתם מחמיא לי, לא מאמינה לו, הרי עליתי 3 ק"ג.        

– מה, הוא לא רואה שהשקעתי במספרה היום?        

וזה רק קמצוץ של הקמצוץ של מה שעובר לה בראש. כך שגם אם תחמיא לה, היא לא בהכרח תאמין לך.

אבל אני ממליצה כן להחמיא. החמא לה ומכל הלב. מצא את החוזקות שלה. מצא את הדברים היפים שבה. ציין זאת בפניה. אמור לה ברוך ובעדינות כמה הריח של השיער שלה מטריף אותך, כמה השפתיים שלה נעימות לך, כמה נעים לך שהיא מגיעה למיטה מצוחצחת ונקיה. שתף אותה בתחושות שלך – אני מרגיש ממש גבר לידך, את נראית אישה, ההליכה שלך… תנועות הידיים שלך… החיוך שלך… המבט…

תחמיא ברגעים הנכונים, ואל תרעיף מחמאות כמו מבול של גשם, אחרת זה ייאבד מהרעיון.

אפשרי להחמיא לא רק על משהו חיצוני. אפשר להחמיא על בישול, סדר או ניקיון, על דאגה, על אחריות, על משהו חדש שקנתה לבית, על עיצוב שעשתה, על ששמה לב למשהו.

אולי היא תדחה ותבטל אותך – "אני? מה פתאום… שטויות, זה? זה כלום…" וכיוצא באלו. אתה- המשך בשלך. תתמיד. תהיה נחוש. אל תיסוג! בתוך תוכנו אנחנו אוהבים להיות מוחמאים. זה מעיד על אהבה, זה מעיד שמישהו רואה אותנו.

ביטול זה דפוס התנהגות, שאם תדע לגשר מעליו, אתה זוכה בה.

אחרי ענין החיצוניות והמחמאות, בוא נתייחס ל"שריטות" מהבית, פרדיגמות (אמונות מגבילות), תקיעות וחסמים, סטיגמות, קיבעונות, חוסר בטחון עצמי, שיפוטיות, עכבות ושאר ירקות.

מרתיע? מפחיד? אז בוא נצא מתוך נקודת הנחה ש… ואני כותבת בעדינות – גם לכם הגברים יש את העניינים שלכם.

היפה הוא שניתן ללמוד כיצד לגשר עליהם, וליצור חיבור מופלא בינך לבין הפרטנרית שלך, עם כל העניינים האלו.

מעבר לתיאוריה אביא דוגמאות, שחלקן אולי יעשו הקבלה לדברים שנתקלת בהם, ואם לא – היה ואולי תיתקל ואז תדע כיצד "למנוע משבר".

ציינתי קודם את העניין של כמה אישה יכולה להיות שיפוטית כלפי המראה שלה. אותך פחות צריך לעניין מה הרקע, מה הסיבה לכך וכו' (זה כבר לאנשי המקצוע), אותך מעניין כיצד להתנהג מולה עם ההבנה ש-זה קיים!

גם אם ייתכן ואמא שלה ירדה עליה כמה היא מכוערת (כן, אני מכירה גם כאלו…), או ייתכן ועברה התעללות מינית, או הכניסו לה לראש שחוץ מהמתעלל אף אחד אחר לא יגע בה, או ייתכן ובמערכת היחסים הקודמת שלה היא חוותה גבר משפיל וחסר בטחון שאת התסכול שלו הוציא עליה ולכן היא כזו היום, ועוד ועוד… אתה תהיה שם בשבילה. לא משנה במה שטפו לה את המוח, אתה תגלה סבלנות והבנה. אתה תהיה קשוב לה.

היא בסך הכל אדם שזקוק לאהבה ולתשומת הלב הנכונה.

היא באה מבית X עם אמונות Y ממשפחה Z. היא חוותה ילדות כזו, היו לה חברים כאלה וכאלה, ההתפתחות המינית שלה הייתה ככה, הציונים ו… הבנת את הרעיון.

כלי שיעזור לך הוא להסתכל עליה באמת כמי שזקוקה לאהבה, כמי שזקוקה לחיבוק, לתשומת לב. לא להתווכח, לא להתנגח, לא לריב. זה לא מועיל ולא מקדם. תשאל אותה מה היא צריכה ממך, מה יעזור לה עכשיו ברגע זה. תשאל אותה איך תוכל להיות כאן בשבילה. למה היא זקוקה.

מה עוד?

מחוות. אחד המקרים שנתקלתי בהם היה דווקא ממקום שהגבר יצא מתוסכל כשעשה מחווה יפה לבת זוגתו. הוא רצה לפנק אותה ביום האהבה וקנה לה סט של הלבשה תחתונה בצבע אדום. כשהיא ראתה שזה בצבע אדום היא התחילה להשתולל. הוא, מסכן, לא הבין מה קרה. הרי בא בטוב.

כאשר מבינים שזה יושב על סטיגמה/אמונה, אפשר מראש למנוע מקרה שכזה.

מה זה אומר?

אם זו אישה שגדלה בבית שבו האמא והסבתא היו כל הזמן אומרות ש"צבע אדום הוא צבע של זונות", אז זה מה שהיא יודעת, ולכן לא העלתה בדעתה לתת לצבע האדום תשומת לב אחרת. לכן אישה זו תסתכל על כל מי שלובשת שמלה אדומה, מורחת לק אדום, עושה ציפורניים בצבע אדום – כזונה.

מה ההמלצה שלי אליך?

לפני שאתה עושה מחווה מסוג זה בדוק מולה. גם אם אתה רוצה להפתיע אותה, וזה מקסים מצידך, היית רוצה שזה ייצא מושלם, נכון? אז בדוק מה דעתה לגבי צבעים – אדום כפי שהוזכר בדוגמה לעיל, אולי אפילו שחור… לבן?

אני למשל לא אוהבת פרחים, ואם גבר משקיע בי בפרחים והוא מבסוט על עצמו, לי זה ממש לא עושה את זה.

דוגמאות נוספות לקיבעונות ושאר ירקות באות מהמקום של התנהגויות.

אישה יכולה להירתע מצורת החיזור שלך, רק כי אמרו לה ש"גברים יעשו הכל כדי להיכנס לה לתחתונים" והיא בכלל לא לוקחת בחשבון שגם היא יכולה להנות מזה.

יש מקרים שאישה תירתע כי לא חיזרת אחריה כפי שהיא אוהבת. שים לב לכך.

אם זו אישה שגדלה בבית בו לא היה לה מודל לאהבה, ייתכן והיא בעצמה לא תדע כיצד לתקשר או להרעיף אהבה. אולי אפילו לא יודעת איך לקבל אהבה.

לגבי נשיקות לא חסר מה נשים חושבות על כך, לכן תדע לנשק אותה כמו שהיא אוהבת וכמו שגם אתה אוהב בתקשורת כנה. נשים יכולות לטעון שהגבר הוא אטום כי הוא "סתם דוחף לשון ולא מבין מהחיים שלו". שיש נשיקות שממש מרתיעות ואפילו דוחות. תלמד להבין את שפת הגוף שלה מה היא משדרת בענין הזה.

תנשק אותה כמו שהיא אוהבת!

נשיקה יכולה להיות צווארית, על פרק כף היד, על הלחי ברוך ועדינות, בקצה האוזן (יכול ממש למסטל…), בכתף חשופה או על בגד. לא רק על השפתיים. הגנבת נשיקות בלי קשר לחימום לפני סקס, יכולות להיות נפלאות. זו תשומת לב נהדרת.

תבין – כל אישה, אבל כל אישה, שהגבר שלה יידע כיצד להכיל אותה ולהתנהג אליה – גם עם כל ה"שריטות" והקטעים שלה, היא תהיה מלאת תשוקה ובעלת רצון וכוונה לבוא במגע.

עליך רק לדעת לפרוט נכון, והתוצאות ידברו בפני עצמן.

אל תשפוט, אל תכעס (באמת שאין על מה), אל תתרגז.

היה סבלני, התנהג בכנות ובתקשורת מלאה.

לא סתם אומרים שגברים שונים מנשים, וזה ברור ומוכח ואפילו נכתב בספרו של ג'ון גריי- "גברים ממאדים נשים מנוגה". הסופר טוען – "הגברים רוצים מרחב מחיה. הנשים רוצות הבנה".

אז תבין (-:

שלומית וולפין

דיסקרטיות מעל הכל

גלה קורסים שיעזרו לך

אשמח לדבר איתך ולהתאים את סוג הטיפול הנחוץ עבורך