fbpx

Meta Body Mind© שיטה טיפולית ייחודית

מתוך המחלה שלי והריפוי שלי הפכתי למטפלת.

טיפולי התת מודע ידועים ומוכחים ככלי ריפוי עוצמתי.

אני שלומית וולפין וההתמחות שלי בטיפולי תת מודע, כולל הבראה אישית ממחלת הקוליטיס, הובילו אותי לפתח את שיטת Meta Body Mind © – שיטת טיפול ייחודית ופורצת דרך העוסקת בריפוי גוף-נפש.

התת מודע הוא תחום מעולם הפסיכולוגיה, ענף ייחודי שדובר על ממצאיו בתחילת המאה הקודמת  מפי זיגמונד פרויד*, אבי הפסיכואנליזה. התת מודע הוא מעין מחסן במוח אשר צבר לאורך זמן אירועים, חוויות, אמונות, הרגלים ואפילו טראומות, כל אלו אשר מנהלים אותנו ביום יום, משפיעים באופן לא מודע על המודע שלנו. כלומר, אנחנו מתנהלים ביום יום עם רגשות, יצרים, תשוקות, פעולות או הימנעות מפעולות, עם בעיות פיזיולוגיות שאנחנו לא תמיד מצליחים לשים את האצבע למה זה קורה, לרוב בחוסר מודעות כיצד לשנות זאת, ואשר מפריעים לנו כבני אדם לנהל את שגרת חיינו.

בעקבות החשיבה על התת מודע, פותחו טכניקות טיפוליות רבות ומגוונות. טכניקות של הטמעת אמונה חדשה ליצירת מציאות, זימון של דברים לחיים, "צלילה" לתת מודע לשליפת זיכרונות ותיקונם ועוד.

כשהבנתי את כל זה- התאהבתי בזה.

אז… מחלה? ריפוי?

בשנת 2013 אובחנה אצלי קוליטיס כיבית (מחלת מעיים, אחותה של הקרוהן) הנחשבת על פי הרפואה הקונבנציונאלית לכרונית. "אכלתי" תרופות, סטרואידים, קיבלתי טיפולים לוריד כולל טיפולים ביולוגיים (שעלו לא מעט למשלמי המיסים), עליתי במשקל, חוויתי חוסר שליטה בצרכיי, התהלכתי בכאב וישנתי בחשש. אמי, שאף היא חלתה במחלה זו, אך נפטרה עקב סיבוכים, חוותה אותה כמחצית מחייה, ואני גדלתי לבית עם אמא חולה. כשהתחלתי לפתח תסמינים רופאיי טענו בקול: "זה מדלג דור". אך היום אני מבינה שזו אמונה, ולאחר שאמרתי שאני לא מוכנה שבנותיי יסבלו, אני קיבלתי את המחלה. לאחר שנים של סבל החלטתי שאני רוצה להיות בריאה, ויצאתי בהכרזה זו בקולי קולות, כשהודעתי לרפואה הקיימת שאני מפסיקה את כל הטיפולים (אין פה מן ההמלצה לעשות זאת ועוד לפני בירור מקיף עם הגורם המטפל). עשיתי עבודה חזקה ועמוקה, צללתי לתוך התת מודע שלי, הצפתי דברים קשים להתמודדות איתם, שיניתי חשיבה ואורח חיים, והיום – אני בריאה לחלוטין.

הכל התחיל באמונה חזקה שהטמעתי ש- אני בריאה!!!

אדם החווה טיפול בתת מודע עובר תהליך של שחרור, ניקוי, הבעה, הטמעה, תובנות, מודעות וכיוצא בזה.

מי שמבקשים טיפול מסוג זה – בעצם מבקשים ריפוי, מבקשים שינוי ואיכות חיים.

בפוגשי בעת היותי סטאז'רית את תוצאותיו המופלאות של טיפולים בתת מודע, חיברתי שיטה הנקראת Meta Body Mind© – עבודה בטכניקות מגוונות כולל דימיון מודרך על התת מודע לריפוי גוף-נפש.

דמיון מודרך הוא טכניקה טיפולית שנועדה לעבוד עם התת מודע בסמלים ובדימויים, להגיע לזיכרונות ורגשות מודחקים ולהטמיע מסרים חיוביים בצורה שהיא מטאפורית.

אני משמשת גורם חיצוני המנחה את התהליך, כשיש מקרים בהם הוא מכוון יותר ספציפית לפי הנושא או השורש שיש לטפל בו.

העבודה עם התת מודע חזקה מאוד. עבודה כזו שלאחריה מרגישים הטבה והקלה משמעותית בסימני חרדה, לחץ ועצבנות, ירידה בכאב והשפעה מהותית במצב הנפשי והבריאותי. כזו שהאון הגברי משתפר, שהביטחון עולה, שמקבלים תוצאות לכל הרגשות הקשים שמלווים את התופעות הקיימות ושרוצים לשפר.

הטיפול בשיטה זו מתייחס לכל אירוע ולכל מצב בחיים בו אתם נתונים ברגע זה. הרגע הזה הוא אשר ניתן לשינוי, ליצירת רגעים עתידיים אחרים. אין מגבלת גיל, שכן, במקרה אצלי, זה מיועד לבוגרים ויכול להתאים לבני עשרים ועד לבני 70 ויותר.

 

מטרת הטיפול שלי בתחום זה היא להציף מתוך התת מודע אירועים, חוויות וזיכרונות אשר פוגעים בנו ומנהלים אותנו,

לשפר ולתקן, כשבמקביל אני עוזרת להטמיע מחשבות ואמונות העסוקות ב"אני העתידי" הרצוי.

3 שלבים לשיטה: אבחון, ניקוי והטמעה.

אבחון – מדוייק ומקצועי להבנת הגורמים לבעיית התפקוד המיני.

ניקוי – כל האנרגיות הגורמות לאותם חסמים ועכבות בטכניקות מגוונות.

הטמעה – הכוונת הגוף והנפש למצב הרצוי.

הטיפול מתבצע כך שקודם כל אני עושה אבחון. אני שואלת וממש מתחקרת את מי שמולי מהרגע בו הוא זוכר את עצמו ועד לרגע הזה. למה? זאת על מנת שאוכל להכיר את השתלשלות החיים שלו ואותו. מתוך כך אני יוצרת הצלבת אירועים ומבינה היכן השורשים המעכבים בהם יש לטפל. בשפה השגורה היום אותם שורשים גורמים להיווצרות אמונות מעכבות, חסמים, תקיעות. לעיתים מגיעים אליי לקוחות עם מקרה בודד שרוצים לפתור אותו, ולעיתים עם מספר אירועים. במקביל לכך ייתכן ויימצא שורש אחד שיש לעקרו, לעיתים יימצא שמדובר ביותר.

במהלך הטיפול עצמו אני מדריכה את התת מודע באמצעות תרגילי דמיון מודרך. אני קשובה לשפת הגוף שלכם, מרגישה אתכם ואת התגובות לתהליך שאתם עוברים. אנחנו מתקשרים באמצעות נשימות ובחלק מהמקרים, כשאתם בעיניים עצומות, אני שואלת אתכם מה צף ועולה, אתם משיבים, ואני רושמת לפניי על מנת שאמקד את עצמי בתרגילי ההמשך. אני יוצרת ניקוי, "שיפוץ" לאירוע חוויתי שעולה, יוצרת יחד איתכם "תכנות מחדש".

אני מבקשת לשים דגש על משהו חשוב.

לעיתים צפים ועולים דברים שכלל לא זכרנו שחווינו אותם, אירועי חיים שונים מכל תחום ומכל סביבה. התת מודע מציף ומעלה במהלך הסשנים את מה שיש להתמודד איתו, ואפילו ארשום זאת כך – התת מודע מציף לנו באותו רגע נתון את מה שאנחנו מסוגלים להתמודד איתו. כלומר אם יש אדם חרדתי, וזה קשור למשל ליחסים שלו עם אבא שלו, יעלה ויצוף מה שצריך להיפתר קודם כל מול אבא שלו. אותו כנ"ל אם זה קשור בבת הזוג, הבוס ואפילו כלפי עצמו. אם מדובר למשל באדם שאיבד את התשוקה ואת החשק המיני, אני יוצרת תהליך בו אני מחזירה אותו לחלק מהאירועים בהם חווה אותם בעוצמה גדולה ושם יוצרת את העבודה על התת מודע. והתת מודע יציף את מה שנכון לו לעבוד עליו באותו רגע נתון. אנשים לעיתים מופתעים כשצפים ועולים אירועים שהם כלל לא זכרו, שהם לא נתנו עליהם את תשומת הלב. לפעמים אירוע משנה חיים יכול להתבטא במשפט אחד שנאמר כלפיכם. זה נכון גם לגבי תנועה או קול.

אני נותנת את הדוגמה הבאה ללקוחותיי איך אני מעדיפה לעבוד בשיטה שלי, ומה המשמעות בטיפול מהיר ו"עקירת שורש". אני מבקשת מכם לדמיין פירמידה של לבנים, אפשר לחילופין לדמיין פירמידת שימורים – כזו כמו שרואים במדיות שקיימות בסופרמרקטים. כל לבנה מסמלת אירוע, זיכרון, חוויה, טראומה – כל אחת בעוצמה שלה מכל תקופת חיים שהיא. אפשר להסיר שכבה שכבה מלמעלה לאט לאט ולהגיע לשורש, ואפשר – שימו לב – למשוך מלמטה את אותה לבנה משמעותית וחזקה, שכאשר נמשוך אותה, היא תמוטט את הפירמידה. כשיש שורש חזק שנעקר, הוא משפיע גם על אספקטים אחרים, ולכן בשיטת הטיפול המהיר זה מה שקורה.

כן חשוב להבין שכל מקרה הוא אינדיבידואלי וכל תהליך מותאם באופן אישי. מכיוון שאני מתמקדת בטיפול והדרכה בשיפור התפקוד המיני, אני טוענת שגבר הסובל משפיכה מוקדמת לא יעבור את אותו תהליך כפי שחווה את אותה בעיה של גמירה מהירה גבר אחר. גבר עם חרדת ביצוע שגדל בבית מסוים לא יתאים לו אותו טיפול לגבר עם חרדת ביצוע הנובעת ממקור אחר. לכן האבחון חשוב וכן ההתאמה הטיפולית.

בסיומו של כל תהליך אני מעבירה סיכום והתרשמות שלי, ובמעקב אחר הלקוח לשים לב יחד איתו לשינויים שקיבל לחייו.

זה תמיד מרגש אותי מחדש לקבל את אותן תגובות מלאות אושר וסיפוק, תגובות המאשרות שיפור באיכות החיים.

 

באהבה גדולה ובהנאה מרובה לעשייתי – שלומית וולפין

__________________________________

מאמר זה נכתב והוצג ופורסם בתאריך 12.10.2020 על ידי שלומית וולפין Shlomit Wolfin

שיטה זו מוגנת בזכויות יוצרים.

*זיגמונד פרויד היה פסיכולוג ונוירולוג אוסטרי-יהודי, אבי הפסיכואנליזה, אחד ההוגים החשובים ביותר בתחום תורת האישיות ומהמדענים ואנשי הרוח הבולטים והמשפיעים ביותר במאה העשרים.

שלומית וולפין

דיסקרטיות מעל הכל

גלה קורסים שיעזרו לך

אשמח לדבר איתך ולהתאים את סוג הטיפול הנחוץ עבורך